Mihkelson: see on provokatsioon Eesti riigi suveräänsuse vastu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson (IRL) on seisukohal, et sündmused nagu tänane Eesti kaitsepolitseiniku röövimine, ei toimu juhuslikult ning tegu on ühe tõsisema vahejuhtumiga Eesti-Vene suhete ajaloos.

“Sellised sündmused ei toimu juhuslikult. Kuna FSB on võtnud meie kodaniku röövimise omaks, siis viitab see naaberriigi luureteenistuse erioperatsioonile. Täna ei saa välistada, et tegemist on tõsise provokatsiooniga Eesti riigi suveräänsuse vastu,” ütles Mihkelson ERR-i uudisteportaalile.

Mihkelsoni sõnul vestles ta täna ka kaitsepolitseiameti peadirektori Arnold Sinisaluga ning lepiti kokku, et esimesel võimalusel saab riigikogu väliskomisjon põhjaliku ülevaate toimunust. “Tegemist on ühe tõsisema vahejuhtumiga Eesti-Vene suhetes ning pole välistatud, et selle sündmuse allhoovused on seotud lääneriikide kasvanud tähelepanuga Balti kaitsevõimekuse tugevdamisele,” lausus ta.

Riigikogulase hinnangul on praegu kõige olulisem võimalikult kiire tegutsemine uurimise läbiviimisel ning vajadusel ka partnerteenistuste informeerimisel. “Faktid on täna kõige olulisemad. Loodetavasti saab Venemaa aru, et selline provokatiivne tegevus on viljatu ning meie kodanik vabastatakse alusetute süüdistuste tõttu võimalikult kiiresti,” sõnas Mihkelson.

Mihkelson ütles lõpetuseks, et tänane juhtum näitab, kui oluline on selgelt ja kahepoolselt tunnustatud piirileping. “Ning teiseks ja veelgi olulisemalt – Eesti peab oluliselt tugevdama idapiiri valvamist. Sellised vahejuhtumid peavad olema välistatud.”

Posted in Press.