Eesti ja Hiina parlamentide väliskomisjonid peavad tähtsaks koostöö arendamist

Riigikogu väliskomisjonis toimunud kohtumine Hiina delegatsiooni liikmetega oli komisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul vahetu ja avameelne. „Kohtumise käigus keskendusime eeskätt kahepoolsete suhete hetkeseisule ja tulevikule. Eesti ja Hiina suhted on läbi viimase veerandsajandi olnud väga dünaamilised ning Eesti uue saatkonnahoone rajamine Pekingisse peaks andma sümboolse tõuke suhete edasiarendamisele,“ ütles Mihkelson.

Ta rõhutas kahepoolsetest majandussuhetest rääkides, et vastastikused investeeringud on täna veel väga minimaalsed, mistõttu on kindlasti kasutamata potentsiaal kaubandussuhete süvendamiseks. Hiina kolleeg märkis, et Eesti võiks rohkem huvi tunda uue siiditee ideest, mis seoks eriti Lääne-Hiina ka Euraasia läänepoolsete riikidega. Samuti tõi ta eriti välja meie toiduainetetööstuse perspektiivikuse Hiina turul.

Mihkelson ütles, et kolleeg Fu Ying oli laulupeo rongkäigust ning esimestest muljetest väga liigutatud, rõhutades oma lugupidamist meie rahva identiteedile nii olulise sündmuse puhul. Mihkelson kutsus ta ka tänasele laulupeo kontserdile, et vahetult kogeda Eesti rahva suurpidu.

“Kohtumisel tõdesime samuti, et teineteise kultuuri ja ajaloo paremaks mõistmiseks võiksid mõlema riigi meediakanalid rohkem tähelepanu pöörata arengutele Hiinas ja Eestis. Ülikoolidevaheline koostöö seevastu on aastaid olnud hea ning tulemuslik, millele on lihtne ehitada erinevaid ühishuvist lähtuvaid projekte,” ütles Mihkelson.

Lisaks Mihkelsonile osalesid kohtumisel Imre Sooäär, Juhan Parts, Vladimir Velman, Andre Sepp, Maimu Berg, Barbi Pilvre ja Margus Hanson.
Hiina kolleegide külaskäik on vastuseks mai alguses toimunud Riigikogu väliskomisjoni delegatsiooni visiidile Pekingisse

Visiidi käigus on Hiina delegatsioonil kohtumine veel välisministeeriumi asekantsleri Väino Reinartiga. Külalised tutvuvad ka IKT Demokeskust.

Posted in Press.