Eesti-Vene piirilepe seisab Putini otsuse taga

Eesti-Vene piirilepingute kooskõlastamisprotsess Venemaa valitsuses käib ning riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul jõuavad lepingud pärast president Vladimir Putini otsuse langetamist duumasse kõige varem sügisel.
Riigikogus läbisid Eesti-Vene piirilepingud esimese lugemise aprilli keskel, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Riigikogu väliskomisjon otsustas kevadel, et lõpphääletusele ehk teisele lugemisele liigutakse siis, kui ka Venemaal on menetlusprotsess alanud, selgitas Mihkelson.
“Viimane Venemaalt diplomaatiliste kanalite kaudu meieni jõudnud informatsioon räägib seda, et lepingud on jõudnud Venemaa valitsusse, kus käib kooskõlastamisprotsess. Eks me siis näe, millal Venemaa president otsustab piirilepingud ratifitseerimiseks edasi saata riigiduumasse. Tõenäoliselt kõige varasemalt võib see juhtuda eeloleval sügisel,” rääkis riigikogu väliskomisjoni esimees.

Ta kinnitas, et kuna kooskõlastusprotsess Venemaa valitsuse tasandil käib, siis Eestil pole muud teha kui ära oodata, millal Venemaa president Vladimir Putin otsustab piirilepingud saata parlamenti, et ka Eesti saaks oma protsessiga edasi liikuda.

Selle info põhjal, mis on Venemaalt laekunud, ei ole Mihkelsoni kinnitusel Ukraina sündmused määravalt pidurdanud seda protsessi, mis Venemaal Eesti-Vene piirilepingute osas toimib.

“Mõistlik on sündmustest mitte ette rutata. Loomulikult on ka meie huvides saavutada tulemus viisil, mis austab mõlema poole huvides ehk siis antud juhul Eesti rahvusliku julgeoleku huvisid,” lisas ta.

Posted in Press.