Marko Mihkelson osaleb julgeolekufoorumil Washingtonis

>Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson osaleb Ameerika Ühendriikides Washingtonis XII Parlamentaarsel Julgeoleku Foorumil, kus arutelude keskmes on terrorismivastase võitluse rahastamine ning privaatsuse ja informatsiooni jagamise ohud.

Foorumi päevakavas on ka küberjulgeolekuga seotud küsimused. Mihkelsoni sõnul on Eestil suures küberookeanis tegutsedes piiratud ressursid ja seetõttu tuleb targalt tegutseda ja trende hoolega jälgida.

„Eestil on küberjulgeoleku vallas hea maine, kuid areng ei tohi peatuda,“ rääkis Mihkelson. „Peame küberjulgeoleku vallas toimuvaga olema hästi kursis, et oma jõudu parimal viisil kasutada ja maailmas jätkuvalt pildil püsida.“ Mihkelsoni sõnul on arutelu all veel rahvusvahelise õiguse kohaldatavus küberruumis, mida toetab sarnaselt paljude liitlastega ka Eesti.

Julgeolekufoorumil osaleb ka Riigikogu Julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni esimees Raivo Aeg.

NATO Parlamentaarse Assamblee (PA) Eesti delegatsiooni esimehena osaleb Mihkelson pühapäevast teisipäevani NATO PA transatlantilisel foorumil ja kõrvalüritustel samuti Washingtonis. Delegatsiooni kuuluvad veel Hannes Hanso ja Oudekki Loone.

Posted in Press.